Jak wrócić do diety po wakacjach?

Jak wrócić do diety po wakacjach?

Bez wątpienia wakacje przywołują wspomnienia, które będą trwać przez całe życie, ale mogłaś również powrócić z kilkoma dodatkowymi kilogramami i złymi nawykami żywieniowymi. Zdarza się. Nie stresuj się! Mam kilka wskazówek, które pomogą Ci wrócić na właściwe tory. Oto jak je wdrożyć.

Trener Joel | Trenuj z głową

Joel

Wszyscy to kiedyś przeżyliśmy… Konsekwentnie ćwiczysz, jesz zdrowe jedzenie, czujesz się świetnie, forma coraz lepsza…, aż przychodzi lato i planujesz wyjazd na wakacje! 

Wszyscy kochamy wakacje. Bez względu na to, jak wspaniałe jest nasze życie.

No i wyjeżdżasz! Zmiana scenerii, relaksujący harmonogram dnia, rozkoszne posiłki, słodkie drinki i mnóstwo pysznych deserów. Leniwe dni i zabawy na słońcu dla wszystkich tych przyjemności wymyślono wakacje! 🙂

Po takim relaksie, oczywiste jest, że powinnaś mieć naładowane energią baterie i być pełna motywacji.

Powrót do domu, walizki rozpakowane, pranie sprawnie zrobione, zdjęcia jeszcze w drodze powrotnej udostępnione, wspomnienia już poopowiadane. A Ty spędzasz kolejne 3 tygodnie próbując wrócić do poprzedniej rutyny (diety, treningu), ale wydaje się, że nie możesz znaleźć swoich wibracji?! Treningi w najlepszym wypadku są sporadyczne. Posiłki raz są zaplanowane, a raz nie. Wygląda na to, że cała Twoja konsekwencja zgubiła się gdzieś po drodze. Luzik, który podobał Ci się na wakacjach, szybko stał się złym nawykiem. 

Ale wakacje nie muszą zawsze kończyć się w taki sposób! 

Czas wrócić na właściwe tory. Ale jak to zrobić, gdy wciąż w myślach jesteś na słonecznej plaży i popijasz pina coladę? Może to nie być łatwe. Ale dzisiaj porozmawiamy o tym, co zrobić, kiedy wrócisz do domu. Zastosowanie tych siedmiu wskazówek, może pomóc Ci szybko wrócić na dietę, po wakacyjnej przerwie. Posłuchaj dzisiejszego podcastu!

“Nasze ciała są niezwykle odporne, a kiedy budujesz solidne fundamenty w ciągu roku, dzięki swoim zdrowym nawykom, Twoje ciało jest w znacznie lepszej pozycji, aby powrócić na właściwe tory, gdy wrócisz do domu. Dlatego po powrocie do właściwych nawyków i przyzwyczajeń te wakacyjne kilogramy z łatwością spadają i pozostają Ci tylko szczęśliwe wspomnienia”

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 17:43 — 34.6MB)

Subscribe: Apple Podcasts I RSS

 

Najważniejsze jest to, że…

 

Spójrzmy prawdzie w oczy: wakacje to czas na odpoczynek, relaks, porzucenie rutyny i po prostu bycie obecnym w danej chwili. Czy to oznacza, że polecam rzucić wszystko w kąt i nie zwracać uwagi na to, co jesz / pijesz? Nie! Nie twierdzę również, że możesz po prostu jeść, co chcesz, kiedy chcesz i spodziewać się, że wrócisz z tą samą wagą. Ale myślę, że jest to dobra okazja, aby dać sobie przerwę. 

Nasze ciała są niezwykle odporne, a kiedy budujesz solidne fundamenty w ciągu roku, dzięki swoim zdrowym nawykom, Twoje ciało jest w znacznie lepszej pozycji, aby powrócić na właściwe tory, gdy wrócisz do domu. Dlatego po powrocie do właściwych nawyków i przyzwyczajeń te wakacyjne kilogramy z łatwością spadają i pozostają Ci tylko szczęśliwe wspomnienia, a nie niechciany „nadbagaż” z wakacji. Niestety, im dłużej będziesz ten start odwlekać, tym większe “obrażenia” odniesiesz. Zatem do dzieła!

Mam nadzieję, że podoba Ci się dzisiejszy podcast i że te wskazówki okażą się pomocne! Jeśli masz jakieś inne sztuczki, które pomagają Ci wracać szybko i skutecznie na właściwy tor po wakacjach, udostępnij je nam w komentarzach poniżej. Im więcej możemy się ze sobą dzielić, tym więcej możemy się od siebie uczyć!

To co?…

Do następnego… 

Salute!

Joel

joel@trenujzglowa.pl

Znajdź mnie w Social Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.